I Mazowiecki Integracyjny Turniej z okazji Dnia Kobiet

Photo by Monika Dubow

Nasz Klub 7 marca uczcił Dzień Kobiet I Mazowieckim Integracyjnym Turniejem Szermierczym. Składał się on z trzech oddzielnych zawodów. Zawodnicy niepełnosprawni ruchowo rywalizowali w szpadzie open w szermierce na wózkach, a zawodnicy pełnosprawni walczyli w trzech kategoriach w szabli olimpijskiej. Oddzielnym turniejem były zawody dla zawodników niepełnosprawnych neurologicznie, którzy rywalizowali z naszymi najmłodszymi pełnosprawnymi podopiecznymi w konkurencjach opartych na ćwiczeniach szermierczych.

Nasze zawody odbyły się dzięki wsparciu dwóch zaprzyjaźnionych Klubów – UKS Szabla Ząbki oraz Grodziskiego Klubu Szermierczego, z którymi zaplanowaliśmy nasze zawody jako konsultacje dla szermierzy z całego Mazowsza.

W poszczególnych kategoriach tryumfowali następujący zawodnicy:

Szpada open w szermierce na wózkach – Szymon Rudowski.

Szabla open dzieci – Krzysztof Więch.

Szabla dziewcząt młodzicy – Lidia Łabędzka.

Szabla chłopców młodzicy – Benedykt Lenkiewicz.

Szabla chłopców juniorzy open – Maciej Adamus.

W zawodach dla najmłodszych i dzieci niepełnosprawnych neurologicznie nie byli wyłaniani zwycięzcy.

Nasi najlepsi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

Szpada open – 1 Szymon Rudowski, 2 Michał Dąbrowski, 3 ex aequo Jakub Kochan, Mateusz Szlufik;

Szabla dziewcząt młodzicy – 2 Julia Szelągowska;

Szabla chłopców młodzicy – 3 Maciej Figurski.

Nasze zawody odbyły się dzięki wsparciu Szkoły Podstawowej nr 4 w Wołominie, a w szczególności pani Dyrektor Anny Rakoczy, naszym przyjaciołom z Fundacji Akademia Integracji i firmom AMS, GTM i Mercedes Auto Idea, za które bardzo dziękujemy. Olbrzymie podziękowania należą się również pani Monice Dubow, która uwieczniła nasze zawody w fantastycznej fotorelacji, prowadzącemu turniej Kamilowi Więchowi, sędziom turnieju Januszowi Taranczewskiemu, Piotrowi Stroce, Krzysztofowi Karlickiemu, Bartoszowi Dubowowi, Grzegorzowi Plucie, Stanisławowi Szelągowskiemu, prowadzącym zawody dla dzieci niepełnosprawnych neurologicznie i najmłodszych Joannie Sikorze i Izabeli Pluta- Castro oraz wszystkim rodzicom naszych dzieci, którzy pomogli w przygotowaniu sali i jej posprzątaniu.

Mamy nadzieję, że zawody z okazji dnia kobiet powtórzymy za rok.

Podoba się Artykuł?

Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on twitter
Udostępnij na Twitterze
Share on linkedin
Udostępnij na Linkedin
Share on pinterest
Udostępnij na Pinterest